KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13835004
nr 1383 5004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 26/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:21:27
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander